HikayemizİŞ KOÇLUĞU hayalimiz ne zaman başladı?

     

          İşletme koçluğunun temeli 1995'te Merter - Laleli piyasasında atılmaya başladı. İstanbul’un her yeri yüzlerce merdiven altı üretici ile doluydu. Merter, sanayi alanında üretici esnafın merkezlerinden biriydi.

      Türkiye’nin Bavul ticaretinin çok güzel olduğu zamanlardı. Rusya ve Türk Cumhuriyetlerinin Türkiye Pazarını keşfettiği günlerdi. 

          Yurt dışı bağlantılı birçok ihracaatcı firma Laleli'de ki otellerin altında bavul ticareti yapıyordu. Bir çok işletme sahibi işlerini büyütme ve ürünlerini satmaya çalışıyordu. Bizde laleli esnafı ile merter esnafı arasında bağ kurulmasına yardımcı oluyorduk. Zamanla o tanışıklığımız, onlara Laleli ticareti tecrübesini aktarma ve yardımcı olmaya dönüştü. Daha sonra hem kendilerini, hem de çalışanlarını geliştirerek, işlerini nasıl daha üst seviyeye taşıyabilecekleri konusunda fikir alışverişlerine başladık. Sonraları gelen tekliflerle b
azı firmalarda yönetici olarak çalışmaya başladım. Daha sonraları İş hayatı STK' larında yöneticiliklerde yaptım.

          Yeni bir işe başlayan birçok kişi gibi, ofise param yetmezdi. İlk zamanlar bazı firmaların bir odasını ofis olarak kullandım. Bu arada yöneticilik ve iş hayatında başarı konularında seminerler vermeyede başladım. Böylece hem çevre edinmiş oldum. Hem işletme koçluğu yapmaya başladığımı fark ettim. Bunu ücretli hale çevirmeye karar verdim. Çünkü iki iş birden yürümüyordu. Biri birini aksatıyordu. 

 

 

             TAKİP İŞ KOÇLUĞU ile, şirket sahiplerine ve yöneticilerine, işletmelerine farklı bir perspektifle yeniden bakma imkanı buldum.  İş ve yönetici koçluğu  serüvenim böyle başlamış oldu. 
             
   NEDEN KOÇLUK?

            İşletme sahiplerinin, işlerini ilk kurdukları zamanlardaki heyecan, yaratıcılık ve yenilikçi yaklaşımlarını zamanla yitirdiklerini, yöneticilerin ise kariyerlerinde zirveyi hedefleme perspektiflerini koruyamadıklarını fark etmeye başlayınca, KOBİ ve yönetici koçluğu yaklaşımı, işletme sahiplerine ve yöneticilere tıpkı bir sporcu antrenörü gibi destek, akıl ve motivasyon verme mantığını ortaya koymaya karar verdik.
           
           TAKİP İŞ KOÇLUĞU, geleneksel ve pahalı danışmanlık hizmetlerinden farklı olarak, makul maliyet düzeyleriyle hizmet sunarak, işletme sahiplerinin ve yöneticilerin kısa ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasını sağlıyor.

 

        Günümüz iş dünyasının rekabetçi ortamı, işletmelerin gündelik rutin işlerinin yoğunluğu, küresel ekonominin çılgın işleyişi, işletme sahiplerinin ve yöneticilerin bütün gelişmeleri yakından takip etmesini zorlaştırmanın ötesinde, neredeyse imkansız hale getiriyor. 
                Covit-19 Pandemisiyle beraber ekonomik kaosun ortaya çıkması, işletme sahiplerini panikletmeye başladı. ekonomik durgunluk işletmeleri zor durumlara sürüklemeye başladı. İnternet ve sosyal medyanın kullanımı hızla arttı. her şeyin hızlı değişimi ile beraber ticaretin ve satışın kurallarıda değişmeye başladı. bu değişikliği fark edemeyen işletmeler skıntılı ve zor durumlara sürüklenmeye başladı. bu aşamada işletme sahipleri yeni arayışlara başladılar.  

            İşte, tam bu noktada bizde ekibimizi güçlendirdik. İşinde yetenekli ve dürüst bir takım kurarak işletmelerimizin ihtiyaç duyduğu konularda kendilerine yardımcı olmak için bir platform kurduk. Platformun adı "Taze Kalalım İş Platformu" Çünkü hep taze kalanlar başkalarına fayda sağlayabilir. TAKİP ise platformun isminin baş harfleridir.  
       
         Platformumuz şimdilik, Avukat, Mali Müşavri, İnsan Kaynakları, Satış - Pazarlama, Üretim ve maliyeti konuları ile Yabancı Dil (İngilizce- Arapça- Rusça) desteklerinden oluşuyor . TAKİP İŞ KOÇLUĞU’un deneyimli uzmanları, işletme sahiplerimizin pazarlama müdürü, satış direktörü, eğitim koordinatörü, iş ortağı, sırdaşı ve en iyi yol arkadaşı olarak iş dünyasındaki kişisel ve kurumsal rehberliğini üstleniyor.

            Amacımızı, “İşletme sahiplerine daha fazla boş zaman kazandırarak, işletmelerini karlı bir şekilde büyütmeleri, sektörel ve kişisel gelişime vakit ayırmaları, şirketlerine daha iyi ekipler kurarak yönetme imkanı elde etmeleri ve daha da önemlisi SAAT GİBİ ÇALIŞAN İŞLETMEYE sahip oldukları için daha fazla para kazandırmak” olarak ifade edebiliriz.


              Uzmanlarımız, işletme sahiplerine ve şirketlerine yeni bir gözle bakma, yeni iş fırsatlarına odaklanma, uyumlu, çalışkan ve başarılı ekipler kurma ve en önemlisi işlerini kurarken hayal ettikleri gelir ve boş zamana kavuşma konusunda destek oluyor, rehberlik ediyorlar. Yöneticilere, kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmak ve zirveyi hedeflemek konusunda kılavuzluk ediyor ve işlerini ve kendilerini geliştirmeye yardımcı oluyorlar.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsminiz:
E-mail adresiniz:
Siteniz:
Mesajın:
Sitemizin güvenliği, Let's Encrypt Authority X3 ile sağlanmaktadır. TAKİP İŞ KOÇLUĞU- Taze Kalalım İş Platformu resmi web sitesidir.