Hakkımızda

 
İŞ KOÇLUĞU hayalimiz ne zaman başladı?

     

          İşletme koçluğunun temeli 1995'te Merter - Laleli piyasasında atılmaya başladı. İstanbul’un her yeri yüzlerce merdiven altı üretici ile doluydu. Merter, sanayi alanında üretici esnafın merkezlerinden biriydi.

      Türkiye’nin Bavul ticaretinin çok güzel olduğu zamanlardı. Rusya ve Türk Cumhuriyetlerinin Türkiye Pazarını keşfettiği günlerdi. 

          Yurt dışı bağlantılı birçok ihracaatcı firma Lalelideki otellerin altında bavul ticareti yapıyordu. Bir çok işletme sahibi işlerini büyütme ve ürünlerini satmaya çalışıyordu. Bizde laleli esnafı ile merter esnafı arasında bağ kurulmasına yardımcı oluyorduk. Zamanla o tanışıklığımız, onlara Laleli ticareti tecrübesini aktarma ve yardımcı olmaya dönüştü. Daha sonra hem kendilerini, hem de çalışanlarını geliştirerek, işlerini nasıl daha üst seviyeye taşıyabilecekleri konusunda fikir alışverişlerine başladık. Sonraları gelen tekliflerle b
azı firmalarda yönetici olarak çalışmaya başladım. Daha sonraları İş hayatı STK' larında yöneticiliklerde yaptım.

          Yeni bir işe başlayan birçok kişi gibi, ofise param yetmezdi. Bazen bazı firmaların bir odasını ofis olarak kullandım. Bu arada yöneticilik ve iş hayatında başarı konularında seminerler vermeyede başladım. Böylece hem çevre edinmiş oldum. Hem işletme koçluğu yapmaya başladığımı fark ettim. Bunu ücretli hale sokmaya karar verdim. Çünkü iki iş birden yürümüyordu. Biri birini aksatıyordu.

 

 

             TAKİP İŞ KOÇLUĞU ile, şirket sahiplerine ve yöneticilerine, işletmelerine farklı bir perspektifle yeniden bakma imkanı buldum.  İş ve yönetici koçluğu  serüvenim böyle başlamış oldu. 
             
   NEDEN KOÇLUK?

            İşletme sahiplerinin, işlerini ilk kurdukları zamanlardaki heyecan, yaratıcılık ve yenilikçi yaklaşımlarını zamanla yitirdikleri, yöneticilerin ise kariyerlerinde zirveyi hedefleme perspektiflerini koruyamadıkları olgusundan hareketle geliştirilen KOBİ ve yönetici koçluğu yaklaşımı, işletme sahiplerine ve yöneticilere tıpkı bir sporcu antrenörü gibi destek, akıl ve motivasyon verme mantığına dayanıyor.
           
           TAKİP İŞ KOÇLUĞU, geleneksel ve pahalı danışmanlık hizmetlerinden farklı olarak, makul maliyet düzeyleriyle hizmet sunarak, işletme sahiplerinin ve yöneticilerin kısa ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasını sağlıyor.

 

           Günümüz iş dünyasının rekabetçi ortamı, işletmelerin gündelik rutin işlerinin yoğunluğu, küresel ekonominin çılgın işleyişi, işletme sahiplerinin ve yöneticilerin bütün gelişmeleri yakından takip etmesini zorlaştırmanın ötesinde, neredeyse imkansız hale getiriyor.
            İşte, tam bu noktada ekibimizi güçlendirdik. İşinde yetenekli ve dürüst bir ekiple işletmelerimizin ihtiyaç duyduğu konularda kendilerine yardımcı olmak için bir platform kurduk. Platformun adı "Taze Kalalım İş Platformu" Çünkü hep taze kalanlar başkalarına fayda sağlayabilir. TAKİP ise platformun isminin baş harfleridir.  
       
         Platformumuz şimdilik, konusunda uzman Avukat, Mali Müşavri, İnsan Kaynakları, Satış - Pazarlama ve Yabancı Dil koçlarından oluşuyor . TAKİP İŞ KOÇLUĞU’un deneyimli koçları, işletme sahiplerimizin pazarlama müdürü, satış direktörü, eğitim koordinatörü, iş ortağı, sırdaşı ve en iyi yol arkadaşı olarak iş dünyasındaki kişisel ve kurumsal rehberliğini üstleniyor.

            Amacımız, “şirket sahiplerine daha fazla boş zaman kazandırarak, sektörel ve kişisel gelişime vakit ayırmaları, şirketlerine daha iyi ekipler kurma ve yönetme imkanı elde etmeleri ve daha da önemlisi TIKIR TIKIR ÇALIŞAN İŞLETME KURARAK daha fazla para kazandırmak” olarak ifade edebiliriz.


             Koçlarımız, işletme sahiplerine ve şirketlerine yeni bir gözle bakma, yeni iş fırsatlarında odaklanma, uyumlu, çalışkan ve başarılı ekipler kurma ve en önemlisi işlerini kurarken hayal ettikleri gelir ve boş zamana kavuşma konusunda destek oluyor, rehberlik ediyorlar. Yöneticilere, kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmak ve zirveyi hedeflemek konusunda kılavuzluk ediyor ve işlerini ve kendilerini geliştirmeye yardımcı oluyorlar.

TAKİP İş Koçluğu İlke ve İdealleriKALİTE
İyi benim için yeterli değildir. Her zaman için uzun vadede bütün aşamalarda değer katacak istisnai kalitede ürün ve hizmetler sunarım. Her konuda en çoğu en azla yapmanın ve hiçbir zaman sona ermeyecek gelişme ve yenilik çabasının sürmesi için yeni yollar ararım.

 

 

DÜRÜSTLÜK
Her zaman gerçeği söylerim. Sözlerimin arkasında dururum. Kendimle ve başkalarıyla sadece yapmaya hevesli olduğum ve yerine getirebileceğim şartlarla anlaşma yaparım. Potansiyel olarak sorunlu anlaşmalar konusunda ilk fırsatta iletişim kurarım ve en kısa zamanda sorunlarını çözümlerim.

 

 

BAŞARI
Düşünce, enerji ve dikkatimin tamamını, yapmakta olduğum iş her ne ise onun başarılı olmasına odaklarım. Kazanmak isterim, ama başkalarının da kazanmasına izin veririm. Kazan/Kazan ilkesini benimserim. Gururumu, uzmanlığımı ve kendime güvenimi göstermekten hiçbir zaman çekinmem. Ben başarılı bir insanım.

 

 

BEREKET

Zengin bir insanım. Bu zenginliği hak ediyorum ve bunu paylaşmak ve büyütmek konusunda zorluk yaşamıyorum. Kendime ve diğerlerine saygı göstererek yaşamımın bütün alanlarının zenginleşmesine fırsat veriyorum. Başkaları için yarattığım zenginlik ölçüsünde ödüllendirildim ve sadece gösterebileceğim ölçüde zenginliği kabul ederim.

 

ŞÜKÜR

Minnettar bir insanım. Teşekkür ederim ve takdirimi sık sık çeşitli yollarla gösteririm, böylece çevremdekiler yaşamımdaki her şeye ve herkese ne kadar şükran dolu olduğumu bilirler. Kendimin, müşterilerimin ve ekip üyelerimin başarılarını kutlarım. Kendimin ve diğer insanların doğru şeyler yapması için uğraşırım.
İLETİŞİM

Kamuya açık ve özel bütün ortamlarda ekibim, müşterilerim ve TAKİP İŞ KOÇLUK hakkında pozitif konuşurum. Yetkilerimi iyi niyetle kullanarak ve pozitif yaklaşımla iletişim kurarım. Alaycı ve dedikodu içeren ifadeleri kullanmam ve bu tür ifadeleri dinlemem. Konuşma anında konuşmacının söylediklerini doğru kabul ederim ve iletişim sırasındaki yanıtlarımın sorumluluğunu üstlenirim. İnsanlarla isimlerini kullanarak selamlaşır ve vedalaşırım. Herhangi bir kusur anında öncelikle her zaman özür dilerim ve daha sonra çözüm ararım. Özel konuları, sadece konuyla ilgili kişinin bulunduğu ortamlarda tartışırım.

 ADANMIŞLIK

Başarılı olana kadar kendimi ve bütün bilgimi işime yüzde 100 oranında adarım. TAKİP İŞ KOÇLUĞU’un Vizyon, Misyon, Kültür ve başarısına, mevcut ve gelecekteki ekiplerine ve çalışanlarına her zaman için bağlıyım. Şirket dışında öncelikli olarak, her zaman için TAKİP İŞ KOÇLUK ürün ve hizmetlerini tavsiye ederim.

 

SAHİPLENME
İş ve özel yaşamımdaki bütün eylemlerimden ve sonuçlarından ve sahip olduğum her şeyden tamamen ben sorumluyum. Kendi yaptıklarımdan kendim sorumluyum ve bir şeyi değiştirebilmek için öncelikle kendimin değişmesi gerektiğini biliyorum.

 

EĞİTİM
Yanlışlarımdan öğrenirim. Sürekli olarak öğrenirim, kendimi yetiştiririm ve ustalaşırım; böylece ekip arkadaşlarımın ve müşterilerimin öğrenmesine, kendilerini yetiştirmesine ve ustalaşmasına yardımcı olurum. Bir eğitimci olarak müşterilerimin kendi geleceklerine ilişkin akılcı kararları kendilerinin almasına izin veririm. Sadece teorik bilgi verme yerine pratik ve kullanışlı bilgiyi tercih ederim.

 

EKİP ÇALIŞMASI
Ben bir ekip üyesiyim ve ekip lideriyim. Ekibi birarada tutmak ve başarıya ulaşmasını sağlamak için gereken her şeyi yaparım. İşbirliğine odaklanırım ve her zaman bir çözüm sunarım. Çalışırken esneğimdir ve yöntemim işe yaramıyorsa değiştirmekten çekinmem. Gereksinim duyduğumda yardım isterim ve benden yardım istenildiğinde de esirgemem.

 

DENGE
Ruhsal, sosyal, fiziksel ve ailevi konuların finansal ve entelektüel konular kadar önemli olduğunu akılda tutarak yaşama dengeli bir şekilde bakarım. Öncelikle işimi ve en önemli görevlerimi yaparım; böylece kendime, aileme ve tabii ki yenilenmeye kaliteli zaman ayırırım.

 

MUTLULUK
Yaşamıma keyif alınacak ve değeri bilinecek bir yolculuk olarak bakarım ve çevremdeki herkesin de zevk alacağı bir eğlence ve mutluluk atmosferi yaratırım.

 

SİSTEMLER
Sisteme her zaman bir çözüm için bakarım. Eğer bir sorun ortaya çıkmışsa, insanlardan önce sistemi düzeltmeye çalışırım. İnsan kaynaklı bir çözümden ziyade yenilikçi tarzımla bir sistem çözümü geliştiririm. Yeni bir sistem yaratılana kadar sistemi takip ederim. Sistemdeki iyileştirmelerin bana sunulan ilk fırsat olduğunu düşünürüm.

 

TUTARLILIK
Tavırlarımda tutarlıyımdır, o nedenle müşterilerim ve ekip arkadaşlarım, benimle ilişkilerinde her zaman kendilerini rahat hissederler. İşimde disiplinliyimdir, böylece elde ettiğim sonuçlar, büyüme ve başarı bununla tutarlıdır.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsminiz:
E-mail adresiniz:
Siteniz:
Mesajın:
Sitemizin güvenliği, Let's Encrypt Authority X3 ile sağlanmaktadır. TAKİP İŞ KOÇLUĞU- Taze Kalalım İş Platformu resmi web sitesidir.